Rada Szkoły

Rada szkoły LXXXVI LO jest społecznym organem szkoły niezależnym od dyrektora i rady pedagogicznej, który reprezentuje ogół nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Zgodnie z zapisami prawa (Ustawa o systemie oświaty, Karta Nauczyciela, Rozporządzenia ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania), Rada Szkoły ma wpływ na funkcjonowanie szkoły i pozwala nam wszystkim wspólnie decydować o tym, co najważniejsze dla społeczności szkolnej. Rada szkoły w celu wspierania działalności statutowej szkoły może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek oraz innych źródeł.

Dzięki wsparciu rodziców uczniów szkoły Rada Szkoły finansuje między innymi:

• wyposażenie szkolne i pomoce naukowe (do tej pory zakupiliśmy 7 rzutników multimedialnych, 15 komputerów)

• corocznie uzupełniamy księgozbiór biblioteki szkolnej

• dofinansowujemy wycieczki klasowe

• finansujemy nagrody dla uczniów szkoły (zakończenie roku szkolnego, konkursy, zawody sportowe)

• finansujemy papier ksero, tonery oraz konserwację kserokopiarek – by każdy nauczyciel mógł przygotowywać materiały dla uczniów

• finansujemy przeprowadzenie matury próbnej

• finansujemy projekty wychowawcze

• finansujemy udział uczniów w międzynarodowym programie AIESEC

• urządziliśmy i utrzymujemy salę teatralną (nagłośnienie, 10 reflektorów teatralnych, sterówka)

Wspieramy inicjatywy uczniów, rodziców i nauczycieli by wspólnie podnieść jakość edukacji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i aktywnego działania na rzecz szkoły.

Wpłaty za Radę Szkoły można dokonywać na konto:

RADA LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu Zośka

Nr konta: 46 1240 2034 1111 0000 0307 0947

Na dowodzie wpłaty prosimy podać:

• imię, nazwisko ucznia
• klasę, do której uczęszcza uczeń