Nauki ścisłe

Wojciech Masny (matematyka)

Piotr Kur (przedsiębiorczość)

Janusz Orowiecki (informatyka)

W LXXXVI Liceum Ogólnokształcącym przedmiot "matematyka" jest realizowany na poziomie podstawowym w klasach: artystycznych (a,c), przyrodniczych (d), śródziemnomorskich (e) oraz lingwistycznych (f) oraz na poziomie rozszerzonym w klasach matematyczno-fizycznych (b).

Nauczyciele przedmiotu systematycznie analizują wyniki egzaminów maturalnych (sesja próbna oraz własciwa) w celu dosotosowania metod         pracy do potrzeb uczniów. Matura próbna z matematyki przeprowadzana jest wielokrotnie (w klasie drugiej oraz trzeciej), a jej wyniki podlegaja systemowi wewnetrznej ewaluacji, w ramach której opracowywane są programy naprawcze.

Dla uczniów zainteresowanych organizowany jest cykliczny konkurs Matematyka w obiektywie.

Ponadto co roku bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie "Szkolna Internetowa Gra Giełdowa" organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnicy projketu inwestują w 2-4 osobowych grupach w akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe oraz biorą udział w kursie e-learningowym poświęconym rynkowi kapitałowemu.