Przedmioty artystyczne i sportowe

Sport i przedmioty artystyczne

Lider zespołu:

Marzena Słocka (wychowanie fizyczne)

Członkowie zespołu:

Michał Barczak (taniec, warsztaty taneczne)

Leszek Ciosek (wychowanie fizyczne)

Monika Kaszewska (taniec, warsztaty taneczne)

Agnieszka Niziurska (wiedza o kulturze, warsztaty plastyczne)

Wojciech A. Sobota (edukacja dla bezpieczeństwa, warsztaty filmowe, warsztaty scenograficzne)

Zajęcia artystyczne prowadzimy w naszym liceum od roku szkolnego 1994/1995. Zaczynaliśmy od wprowadzenia do programu klasy humanistycznej następujących przedmiotów teoretycznych: Teatrologia, Wiedza o filmie, Techniki teatralne, Taniec, Plastyka, Muzyka, i praktycznych: Warsztaty teatralne, Warsztaty technik teatralnych, Warsztaty plastyczne, Warsztaty filmowe, Warsztaty taneczne, Warsztaty muzyczne.

Pierwszy program przedmiotów artystycznych został zaopiniowany przez Instytut Sztuki i zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty.

W związku z wprowadzeniem Nowej Podstawy Programowej w roku szkolnym 2012/2013 zmodyfikowaliśmy koncepcję klas artystycznych.

Obecnie proponujemy Państwu następujący wybór:

KLASA A

W cyklu 3-letnim: Warsztaty teatralne, scenografia

W pierwszej klasie: edukacja teatralna

Od klasy drugiej jeden warsztat do wyboru spośród następujących: warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, warsztaty taneczne

• Przeczytaj recenzję naszego spektaklu:

• Bierzemy udział w różnych przeglądach i konkursach:

KLASA C

W cyklu 3-letnim: Warsztaty filmowe

W pierwszej klasie: edukacja filmowa

• Organizujemy Międzyszkolny Festiwal i Konkurs Filmowy

• Organizujemy spotkania z przedstawicielami świata filmu

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w ramach III Festiwalu Filmowego

• Zobacz przykładowe etiudy naszych uczniów:

Co nas wyróżnia ?

• Posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych

• Dysponujemy w pełni wyciemnioną salą teatralną z widownią na 130 osób oraz sterówką z urządzeniami pozwalającymi operować światłem scenicznym i dźwiękiem, profesjonalne reflektory i nagłośnienie.

• Dysponujemy salą taneczną z lustrami

• Posiadamy magazyn scenografii i kostiumów teatralnych

• Nasi absolwenci studiują na uczelniach artystycznych w całej Polsce

Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w systemie klasowo-lekcyjnym.  Wyposażenie szkoły umożliwia nauczycielom kształcenie młodzieży w wielu dzidzinach sporowych Zajęcia odbywają się w sali gimanstycznej, na siłowni i pływalni, które stanowią integralną część budynku. Do szkoły przynależy też nowoczesne boisko, na którym prowadzone są lekcje w-f wiosna i jesienią. Zajęcia odbywają się również w terenie (nordic walking, atletyka terenowa, jogging).

Oferta dydaktyczna jest bardzo szeroka. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie uczestniczą w zajęciach tańca prowadzonych przez specjalistę. Dla zainteresowanej młodzieży organizowane są zajęcia pozalekcyjne (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna tenis, stołowy).

Nasi uczniowie regularnie startują w zawodach sportowych objetych kalendarzem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz w innych imprezach sportowych organizowanych na terenie Woli i Warszawy.

Od 2003 jesteśmy organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Dyrektora.