Zespół wf-u i artystyczny

Sport i przedmioty artystyczne

Lider zespołu:

Marzena Słocka (wychowanie fizyczne)

Członkowie zespołu:

Leszek Ciosek (wychowanie fizyczne)

Agnieszka Niziurska (wiedza o kulturze, warsztaty plastyczne)

Monika Kaszewska (taniec, warsztaty taneczne)

Michał Barczak (taniec, warsztaty taneczne)

Paweł Burczyk (edukacja teatralna, warsztaty teatralne)

Marcelina Sankowska (warsztaty muzyczne)

Wojciech A. Sobota (edukacja dla bezpieczeństwa, warsztaty filmowe, warsztaty scenograficzne)

Zajęcia artystyczne prowadzimy w naszym liceum od roku szkolnego 1994/1995. Zaczynaliśmy od wprowadzenia do programu klasy humanistycznej następujących przedmiotów teoretycznych: Teatrologia, Wiedza o filmie, Techniki teatralne, Taniec, Plastyka, Muzyka, i praktycznych: Warsztaty teatralne, Warsztaty technik teatralnych, Warsztaty plastyczne, Warsztaty filmowe, Warsztaty taneczne, Warsztaty muzyczne.

Pierwszy program przedmiotów artystycznych został zaopiniowany przez Instytut Sztuki i zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty.

W związku z wprowadzeniem Nowej Podstawy Programowej w roku szkolnym 2012/2013 zmodyfikowaliśmy koncepcję klas artystycznych.

Obecnie proponujemy Państwu następujący wybór:

KLASA A

W cyklu 3-letnim: Warsztaty teatralne, scenografia

W pierwszej klasie: edukacja teatralna

Od klasy drugiej jeden warsztat do wyboru spośród następujących: warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, warsztaty taneczne

• Przeczytaj recenzję naszego spektaklu:

• Bierzemy udział w różnych przeglądach i konkursach:

KLASA C

W cyklu 3-letnim: Warsztaty filmowe

W pierwszej klasie: edukacja filmowa

• Organizujemy Międzyszkolny Festiwal i Konkurs Filmowy

• Organizujemy spotkania z przedstawicielami świata filmu

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim w ramach III Festiwalu Filmowego

• Zobacz przykładowe etiudy naszych uczniów:

Co nas wyróżnia ?

• Posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć artystycznych

• Dysponujemy w pełni wyciemnioną salą teatralną z widownią na 130 osób oraz sterówką z urządzeniami pozwalającymi operować światłem scenicznym i dźwiękiem, profesjonalne reflektory i nagłośnienie.

• Dysponujemy salą taneczną z lustrami

• Posiadamy magazyn scenografii i kostiumów teatralnych

• Nasi absolwenci studiują na uczelniach artystycznych w całej Polsce

Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w systemie klasowo-lekcyjnym.  Wyposażenie szkoły umożliwia nauczycielom kształcenie młodzieży w wielu dzidzinach sporowych Zajęcia odbywają się w sali gimanstycznej, na siłowni i pływalni, które stanowią integralną część budynku. Do szkoły przynależy też nowoczesne boisko, na którym prowadzone są lekcje w-f wiosna i jesienią. Zajęcia odbywają się również w terenie (nordic walking, atletyka terenowa, jogging).

Oferta dydaktyczna jest bardzo szeroka. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie uczestniczą w zajęciach tańca prowadzonych przez specjalistę. Dla zainteresowanej młodzieży organizowane są zajęcia pozalekcyjne (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna tenis, stołowy).

Nasi uczniowie regularnie startują w zawodach sportowych objetych kalendarzem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz w innych imprezach sportowych organizowanych na terenie Woli i Warszawy.

Od 2003 jesteśmy organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Dyrektora.