Sport w "Zośce"

Monika Kaszewska (taniec)

Joanna Ochnio (w-f)

Leszek Ciosek (w-f)

Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w systemie klasowo-lekcyjnym.  Wyposażenie szkoły umożliwia nauczycielom kształcenie młodzieży w wielu dzidzinach sporowych Zajęcia odbywają się w sali gimanstycznej, na siłowni i pływalni, które stanowią integralną część budynku. Do szkoły przynależy też nowoczesne boisko, na którym prowadzone są lekcje w-f wiosna i jesienią. Zajęcia odbywają się również w terenie (nordic walking, atletyka terenowa, jogging).

Oferta dydaktyczna jest bardzo szeroka. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie uczestniczą w zajęciach tańca prowadzonych przez specjalistę. Dla zainteresowanej młodzieży organizowane są zajęcia pozalekcyjne (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna tenis, stołowy).

Nasi uczniowie regularnie startują w zawodach sportowych objetych kalendarzem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży oraz w innych imprezach sportowych organizowanych na terenie Woli i Warszawy.

Od 2003 jesteśmy organizatorem Międzyszkolnego Turnieju Siatkarskiego o Puchar Dyrektora.