REGILAMIN II SZKOLNEGO KONKURSU LINGWISTYCZNEGO

„POWIEDZENIA I ZWROTY W JĘZYKU OBCYM”

1. Organizatorem konkursu jest LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu „Zośka” w Warszawie przy ulicy Garbińskiego 1.
    2. Konkurs skierowany jest do uczniów LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” w Warszawie, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy leksykalnej z zakresu wybranych języków obcych nauczanych w naszej szkole (język angielski i łacina).
    3. Zadaniem uczestników zgłoszonych do konkursu lingwistycznego będzie opanowanie 100 wybranych przez organizatora zwrotów idiomatycznych z języka angielskiego oraz 60 popularnych sentencji łacińskich.
    4. Zestaw zwrotów i powiedzeń znajduje się w załączniku dołączonym do regulaminu konkursu.
    5. Uczestnicy konkursu będą pracować w trzyosobowych zespołach, które należy powołać przed zgłoszeniem udziału w projekcie. Może dokonać tego nauczyciel prowadzący zespół lub jego lider wyłoniony przez członków zespołu.
    6. Uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o zgłaszanie się do pani Katarzyny Muchowskiej (sala 41) lub pani Katarzyny Zajączkowskiej (sala 42).
    7. Termin zgłoszeń upływa 07 lutego 2014 roku.
    8. Konkurs składa się z dwóch etapów.
    9. Oba etapy konkursu odbędą się 17 marca 2014 roku.
    10. W I etapie konkursu każdy uczestnik indywidualnie napisze test, którego celem będzie wykazanie się znajomością powiedzeń i zwrotów zawartych w zestawie.
    11. W II etapie uczestnicy będą pracowali zespołowo.
    12. Do kolejnego etapu przejdą uczniowie 4 zespołów, które otrzymały największą liczbę punktów.
    13. Zadaniem powołanych zespołów będzie uzyskanie maksymalnej liczby punktów w grach i zabawach związanych ze zwrotami i powiedzeniami.
    14. Listę uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu lingwistycznego organizator poda 17 marca 2014 roku bezpośrednio przed jego rozpoczęciem.
    15. Organizator powołuje jury, które decyduje o przyznanych nagrodach w konkursie lingwistycznym.
    16.  Jury przyznaje następujące nagrody:

-  I miejsce

-  II miejsce

-  III miejsce

15. Jury podejmie decyzję o przyznaniu nagród opisanych w punkcie 16 na posiedzeniu bezpośrednio po zakończeniu I etapu i sporządza werdykt, który zostanie ogłoszony dnia 17 marca 2014 roku bezpośrednio po obradach.

19. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godzin rozpoczęcia poszczególnych części programu w zależności od ilości zgłoszonych wykonawców.

22. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów konkursu.

Wszelkich informacji nieujętych w niniejszym regulaminie udzielą:

Koordynatorzy projektu:

Katarzyna Muchowska

e-mail: k.muchowska@zoska.waw.pl

Katarzyna Zajączkowska

e-mail: k.zajaczkowska@zoska.waw.p

Szczegółowy program imprezy już wkrótce na stronie LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka”.