Projekty międzynarodowe

Młodzież LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu "Zośka" uczestniczy w licznych projektach międzynarodowych dofinansowanych dzięki funduszom europejskim:

•  Theatr and Sport w Długopolu koło Bystrzycy Kłozkiej.

W projekcie wzięło udział 36 osób z 7 krajów: Armenia, Białoruś, Grecja, Gruzja, Polska, Rumunia, Włochy. Młodzież naszego liceum                         pełniła funkcje gospodarza spotkania. Przedstawiciele wszystkich państw pod kierunkiem Pani Ilony, aktorki Teatru Kapitol z Wrocławia                 uczestniczyła w warsztatach aktorskich oraz przygotowaniach spektaklu, który ukoronował ciężka pracę wspaniałej nauczycielki i trenerki.                 Oto pamiątkowe zdjęcia obrazujące wspólne wysiłki uczestników projektu:

•  Parlament Europejski w Luksemburgu.

•  Media 4 Youth w Deikrich w Luksemburgu.

W projekcie wzięło udział 35 uczestników z 6 państw europejskich: Czechy, Luksemburg, Polska, Rumunia, Słowacja, Włochy. Partycypujący w projekcie uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach dotyczących funkcjonowania w świecie mediów oraz poza nimi.  Młodzież tworzyła własną stronę internetową, opracowała galerię fotograficzną Media mess oraz etiudę filmową na temat manipulacji oraz dezinformacji mediów.

•  Forografia we współpracy z młodzieżą z Rosji (Kazimierz Dolny, Smoleńsk).

W projektach tego typu nasi uczniowie uczą się poprzez zabawę. Rozwijają swoje umiejętności w dzidzinach wyzanczonych przez organizatora projektu, a przede wszystkim rozwijaja swoje kompetencje językowe. Poznają kulturę i tradycje obowiązujące w innych krajach europejskich, uczestniczących w projekcie.