Teatr XIII rzędów

Nasi nauczyciele

Marianna Guzek – język polski, lider zespołu nauczycieli przedmiotów artystycznych

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła specjalizację zawodową Upowszechnianie Kultury, w latach 2004-2008 prowadziła w naszej szkole zajęcia z wiedzy o filmie; od roku 2006 jest koordynatorem prac nauczycieli przedmiotów artystycznych, organizuje Tydzień Teatralny i Festiwal Filmowy oraz inne wydarzenia o charakterze artystycznym.

Michał Barczak– warsztaty teatralne, warsztaty taneczne, taniec

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi (wydział aktorski).

W 2014 roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Za spektakle "Nos" i "Transfuzje" otrzymał wyróznienia: w XXIv subiektywnym spisie aktoró teatralnych J. Sieradzkiego, "Teatralnych Olśnieniach" T. Miłkowskiego oraz wyróżnienie w rankingu aktorów teatralnych.

Współpracuje z Teatrem Narodowym (2017), Och Teatrem (2016), Teatrem St. I. Witkiewicza (2014-2017), Teatrem Studyjnym (2014), Teatrem Wielkim w Łodzi (2009-2010).

Paweł Burczyk - warsztaty teatralne

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Aktor teatralny i filmowy (m.in. 13 posterunek, Złoto dezerterów, Skorumpowani, Milczenie jest złotem, Zagubiony czas, Ida). Współpracuje z Teatrem Kamienica.

Monika Kaszewska taniec, warsztaty taneczne

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek pedagogika), współpracowała z Teatrem Roma (balet, operetki, musicale), Teatrem Studio Buffo, Teatrem Muzycznym w Gdyni (show taneczne Opentaniec), Teatrem Muzycznym – Operetka; współpracowała z Telewizją Polską, Telewizją Polsat i TVN, uczestniczyła w festiwalach Top Trendy i Opole, należała do światowej sławy zespołu irlandzkiego „Magic of the dance”.

Agnieszka Niziurska-Sobczyk – wiedza o kulturze, warsztaty plastyczne

Absolwentka wydziału malarstwa ASP w Warszawie, miała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jej prace znajdują się zbiorach Galerii Zachęta, Fundacji Egit i w kolekcjach prywatnych.

Marcelina Sankowska - warsztaty muzyczne

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) oraz Wydział Wokalno-Aktorski PSM II st. Józefa Elsnera. Jest członkiem Polskiej Orkiestry Radiowej.

Wojciech Sobota – warsztaty filmowe, edukacja filmowa, warsztaty scenograficzne

Absolwent Warszawskiej Akademii Reklamy Filmu i Telewizji, absolwent Wydziału Pedagogicznego UW – Kurs Plastyczny, specjalizacja: animacja społeczno- kulturalna.