Muzeum Powstania Warszawskiego

1 lipca 2010 r. nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego. W wakacje część uczniów wzięła udział w
    projekcie „ Wakacje z wolontariatem”.

Pomagamy tym samym Muzeum w organizowaniu wielu wydarzeń, w tym szczególnie obchodów rocznicy powstania warszawskiego, pełnimy dyżury na ekspozycji muzealnej, wspomagając pracę stałych pracowników Muzeum i usprawniając ruch turystyczny. Poza tym młodzież bierze udział w akcjach, które wspiera Muzeum np. „ Żółty żonkil” – wolontariat związany z 70 rocznicą wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Młodzież naszego liceum bierze również udział w lekcjach muzealnych oraz uczestniczy w zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego.

Młodzież bierze udział w spotkaniach z żołnierzami Batalionu „Zośka”

- Premiera książki "Zośkowiec"  i 90. urodziny Henryka Kończykowskiego ps. Halicz

- Stanisław Krupa pseudonim „Nita”

Uczniowie uczęszczają również w wykładach poszerzających wiedzę o powstaniu: Słowak Powstańcem Warszawskim. Ppor. Mirosław Iringh "Stanko" (1914-1985)"